Антов дебютира за Кремонезе с реми

Българският национал Валентин Антов записа пълен мач за новия си отбор в ИталияКремонезе, който завърши 2:2 на свой терен с Асколи в 6-ия кръг на Серия Б. Тимът на Кремонезе изпадна миналата година от елита, но се адаптира доста трудно към второто ниво. Това е четвърто равенство от шест мача за отбора и със 7 точки заемат 13-о място в класирането.

23-годишният Валентин Антов е собственост на Монца от 2021-а година, но за този период има едва 15 мача. Това наложи да му бъде търсен отбор за да трупа игрова практика и така той се озова в един от историческите клубове в северната част на Италия. А днес Кремонезе на два пъти повеждаше в резултата чрез Масимо Кода, който се разписа в 13-ата и в 60-ата минута. И за двата гола му асистира Франко Васкес. Гостите за първи път изравниха в 25-ата минута мрез Джакомо Мандзари.

Половин час преди края обаче Джакомо Куалиата от състава на домакините получи втори жълт картон и беше отстранен. Това помогна на тима на Асколи, които стигнаха до 2:2 две минути преди края на срещата чрез Пабло Родригес.

След мача старши треньорът Джовани Стропа обясни пред медиите, че целият отбор се е изморил много. Антов също е имал проблеми със спазми в мускулите, но не е поискал смяна за разлика от Жан Майер и Франк Цаджут.

Контузията на Петко Христов пък още не е отшумяла и той отново не беше в групата на Специя, която падна с 1:2 от Реджана в друга среща от 6-ия кръг на Серия Б. това е четвърто поредно поражение за Специя и тимът е на 18-а позиция, точно под чертата на изпадащите, само с 1 точка.