Антов титуляр при успех на Кремонезе

Валентин Антов игра цял мач за Кремонезе, а отборът му победи с 3:1 като гост Комо и се изкачи на 7-о място в класирането на Серия "Б". Родният национал беше титуляр в 4-и пореден двубой.

Масимо Кода даде преднина на Кремонезе с точно изпълнена дузпа в 16-ата минута. Преди това гол на Патрик Кутроне от домакините беше отменен заради засада. В 32-ата минута Давид Окереке удвои аванса на тима от Кремона, а в 44-ата още едно попадение на Комо не беше зачетено.

В 52-ата минута Кутроне намали, но отново Кода в 64-ата вкара трети гол за Кремонезе. Малко след това Лука Лочошвили от гостите получи директен червен картон, а в 75-ата минута Кутроне пропусна дузпа.

За комо това беше първо домакинско поражение. Тимът е на 6-о място в подреждането с 14 точки, колкото има и Козенца.

В друг мач от 9-ия кръг снощи Специя и Пиза направиха 0:0. За домакините не игра Петко Христов, който се възстановява от контузия.

Водач в Серия "Б" е Парма с 20 точки, пред Палермо с 19 и Венеция и Катандзаро на Димо Кръстев с по 18.