Трета поредна загуба за Катандзаро, Димо Кръстев отново не игра

Катандзаро отстъпи с 1:2 като гост на Венеция в среща от 13-ия кръг на Серия "Б". Това беше трето поредно поражение за тима на Винченцо Виварини. Българският национал Димо Кръстев отново остана на пейката и още чака дебюта си във второто ниво на италианския футбол.

Венеция владееше топката в едва 28% от игровото време, но създаде повече и по-чисти голови положения. Резултата откри Йоел Похянпало в 25-ата минута. Финландският нападател беше точен от дузпа. В 40-ата минута Андреа Гион изравни, но в края на полувремето Денис Йонсен донесе победата на домакините. те завършиха срещата в намален състав заради червения картон на Бярки Бяркасон в 88-ата минута.

Успехът позволи на Венеция да се доближи само на две точки зад лидера Парма. Катандзаро пък е в серия от три поредни загуби и се намира на 5-а позиция с 21 точки.

Специя на Петко Христов е на 18-о място с 9 точки, а в неделя приема друг отбор от зоната на изпадащите - Тернана.