АПОЕЛ победи шампиона Арис в зрелище, Костадинов не игра

АПОЕЛ победи новия шампион на Кипър Арис (Лимасол) в зрелищен сблъсък от последния 10-и кръг на шампионския плейоф. Двата тима направиха страхотен мач, завършил при резултат 4:3 в полза на състава от Никозия. Българският национал Георги Костадинов обаче не взе участие в двубоя.

Гостите поведоха чрез Степински в 12-ата минута, но Сацис в 19-ата и Сарфо в 23-ата минута обърнаха нещата в полза на домакините.

След това обаче имаше нов обрат за Арис, чрез Степински в 27-ата и Сикорски в 30-ата минута, но АПОЕЛ не се предаде и отново успя да обърне нещата в своя полза с голове на Сарфо в 34-тата и 49-ата минута на мача.

Това обаче не промени особено крайното класиране, като Арис завършва на 1-вото място със 74 точки, АПОЕЛ е 2-ри със 71, а АЕК (Ларнака) взима бронза с 63 точки на 3-тата позиция.