Георги Костадинов с цял мач при важна победа на АПОЕЛ Никозия в плейофите в Кипър

В мач от предпоследния 34-и кръг на кипърската Първа дивизия отборът на АПОЕЛ Никозия, където се състезава българинът Георги Костадинов, записа важна победа с 2:1 срещу АЕК Ларнака.

Успехът гарантира на АПОЕЛ Никозия, че след последния мач отборът ще финишира поне на второ място в класирането, както и го остави на три точки зад първия Арис (Лимасол), което означава, че при изненада в последния кръг Костадинов и компания може да се поздравят с титлата.

Иначе резултатът откри Пере Понс в 15-ата минута за АЕК Ларнака, но в 25-ата Маркиньос успя да изравни след точно изпълнена дузпа. Победният гол за АПОЕЛ Никозия падна в 54-ата минута и бе реализиран от Лаша Двали. Георги Костадинов започна срещата като титуляр и остана на терена до края на мача.

В последния кръг от шампионата АПОЕЛ Никозия гостува на Аполон (Лимасол), за който се състезава другия българин в кипърската Първа дивизия - Илиан Илиев.