Вижте как Саудитска Арабия успя да стигне до изненадващия обрат срещу Аржентина (видео)

Несъмнено Саудитска Арабия поднесе една от най-големите изненади в историята на световните първенства. "Зелените соколи" шокираха един от големите фаворити на Мондиал 2022 Аржентина след обрат през второто полувреме.

"Гаучосите" откриха резултата от дузпа в 10-ата минута чрез голямата си звезда Лионел Меси, но след почивката саудитите показаха съвсем различно лице и стигнаха до крайния успех след попадения на Салех Ал-Шехри (48) и Салем Ал-Досари (53).

Аржентина понесе първия шок на Мондиала, саудитците празнуват след бърз обрат

С основна заслуга за доброто представяне през втората част, със сигурност, е селекционерът Ерве Ренар. В социалните мрежи бе разпространено видео от съблекалнята на Саудитска Арабия на почивката, когато тимът губи с 0:1, в което френският специалист дава наставления на своите футболисти.

Селекционерът на Саудитска Арабия записа поредно постижение в кариерата си

Впечатление прави хъсът и желанието, което той се опитва да предаде на своите играчи. По всичко личи това е дало резултат, след като саудитите надделяха над Аржентина с 2:1.

"Уважавайте феновете! 60 000! Беше приятелски мач през първото полувреме!", каза на висок тон Ренар в съблекалнята.