Аржентина се върна към лоши спомени от първия Мондиал през 1930 година

Саудитска Арабия хвърли първата, а със сигурност и една от най-големите бомби за цялото световно първенство. "Зелените соколи" победиха с 2:1 един от големите фаворити на Мондиала - Аржентина.

Лионел Меси откри резултата от дузпа в 10-ата минута, а през второто полувреме селекцията на Ерве Ренар стигна до пълен обрат след два бързи гола на Салех Ал-Шехри (48) и Салем Ал-Досари (53).

Аржентина понесе първия шок на Мондиала, саудитците празнуват след бърз обрат

Този развой на двубоя върна лоши спомени на южноамериканците, които за пръв път от далечната 1930 година губят мач на световни финали, след като водят на почивката.

Меси: Това е много тежък удар за нас

Именно по този начин Аржентина губи финала на първия Мондиал в Уругвай. Тогава резултатът на почивката срещу домакините е 2:1 за "гаучосите", но през втората част "урусите" вкарват 3 безответни попадения и триумфират.