Победата ни ще влезе в историята, радва се селекционерът на Саудитска Арабия

Селекционерът на Саудитска Арабия Ерве Ренар, заяви на пресконференцията след победата над Аржентина с 2:1 на Световното първенство в Катар, че се чувства "щастлив след подвига“ и че този успех „ще влезе в историята“.

Аржентина понесе първия шок на Мондиала, саудитците празнуват след бърз обрат

"Чувствам се щастлив. Поздравления за моите фантастични играчи. Днес, за да обобщим, звездите се подредиха за нас. Не трябва да забравяме, че Аржентина все още е фантастичен отбор, те бяха непобедени в продължение на 36 мача. Те са действащите шампиони на Копа Америка, със страхотни играчи... Но това е футболът, така стоят нещата. Понякога има лудост. Когато дойдеш на Световното първенство, трябва да вярваш в себе си. Всичко може да се случи във футбола. Смятам, че нашата мотивация надделя. Сигурен съм, че Лионел Меси и компания са смятали, че ще стигнат лесно до победата, още повече, след като Аржентина поведе. Но мотивацията на съперника не е същата, както ако играеше срещу Бразилия.

Селекционерът на Саудитска Арабия записа поредно постижение в кариерата си

Да, това е запомняща се победа, ще остане в история и това е важното. Празнувахме 20 минути след мача в съблекалнята и това е всичко. Но трябва да гледаме в бъдещето, защото ни предстоят два много трудни двубоя. Мисля, че ако бяхме допуснали втори гол, това щеше да е краят на мача за нас. На почивката изобщо не бях доволен. Не можем да дойдем на Световното първенство и да играем така. Хубавото е, че направихме корекции през втората част. Сега сме доволни, но нищо не е решено. Страхотно е, че започваме с 3 точки, но ни остават още два мача“, коментира Ренар след мача.

Снимки: Gettyimages