Новакът Химки се пребори за точка в Сочи (видео)

Новият член на Премиер лигата Химки измъкна равенство при гостуването си на Сочи - 1:1. Александър Трошекчин даде преднина на новаците преди почивката, но след нея Кристиан Нобоа се разписа за домакините, които повече могат да съжаляват за изпуснатата победа.На старта на сезона Химки отстъпи с 0:2 на ЦСКА (Москва), а Сочи стигна до драматично равенство 2:2 при визитата си на Спартак (Москва). И двата гола за тима от курортния град паднаха от дузпи, а скандалното съдийство на Василий Казарцев доведе до огромни полемики и закани от страна на собственика на Спартак Леонид Федун, че ще извади отбора от първенството.През седмицата и двата тима се сдобиха с нови попълнения, като Сочи привлече опитния бразилец Жоазиньо. Бившият футболист на Левски беше свободен агент след края на договора си с Динамо (Москва). Той не започна от първата минута, но влезе след почивката.Химки изненадващо откри резултата в 24-ата минута с попадение на Александър Трошечкин. Голяма заслуга за гола имаше Брайън Идову, който проби в наказателното поле и върна топката към точката на дузпата, а Тршечкин не сбърка.
Домакините натиснаха през второто полувреме и успяха да изравнят в 63-ата минута. Разписа се еквадорецът Кристиан Нобоа след подаване на Кирил Зайка. В оставащото време Сочи имаше сериозно надмощие и организира няколко опасни атаки, но защитата на Химки издържа и тимът от Подмосковието си тръгна с ценна точка. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕ ГОЛМАЙСТОРИ ПРОГРАМА