Новакът Химки се пребори за точка в Сочи (видео)

Новият член на Премиер лигата Химки измъкна равенство при гостуването си на Сочи - 1:1. Александър Трошекчин даде преднина на новаците преди почивката, но след нея Кристиан Нобоа се разписа за домакините, които повече могат да съжаляват за изпуснатата победа.

На старта на сезона Химки отстъпи с 0:2 на ЦСКА (Москва), а Сочи стигна до драматично равенство 2:2 при визитата си на Спартак (Москва). И двата гола за тима от курортния град паднаха от дузпи, а скандалното съдийство на Василий Казарцев доведе до огромни полемики и закани от страна на собственика на Спартак Леонид Федун, че ще извади отбора от първенството.
През седмицата и двата тима се сдобиха с нови попълнения, като Сочи привлече опитния бразилец Жоазиньо. Бившият футболист на Левски беше свободен агент след края на договора си с Динамо (Москва). Той не започна от първата минута, но влезе след почивката.

Химки изненадващо откри резултата в 24-ата минута с попадение на Александър Трошечкин. Голяма заслуга за гола имаше Брайън Идову, който проби в наказателното поле и върна топката към точката на дузпата, а Тршечкин не сбърка.

Домакините натиснаха през второто полувреме и успяха да изравнят в 63-ата минута. Разписа се еквадорецът Кристиан Нобоа след подаване на Кирил Зайка.
В оставащото време Сочи имаше сериозно надмощие и организира няколко опасни атаки, но защитата на Химки издържа и тимът от Подмосковието си тръгна с ценна точка.