Червен картон и пропусната дузпа не спряха Тамбов за първа победа (видео)

Тамбов излъга новака Химки с 1:0 и записа първа победа през сезона в РПЛ. Съставът на Сергей Первушин имаше две загуби до момента, но се пребори за трите точки, въпреки че цяло второ полувреме игра в намален състав, а пропусна и дузпа.

По-активната игра на домакините им донесе преднина още в 14-ата минута, когато точен беше Валериу Чуперка. Молдовският национал извлече максимума от груба грешка на Брайън Идову и Максим Мартусевич, които не успяха да се справят с центрирането на Олександър Каплиенко отляво. Останал сам срещу вратаря Иля Лантратов, Чуперка стреля безпощадно под гредата за 1:0.

Малко по-късно Алексей Рибин от домакините се контузи и трябваше да бъде заменен, а на неговото място се появи Евгений Шляков. В 32-ата минута Александър Карапетян можеше да вкара втори гол за Тамбов, но от няколко метра прати топката в аут.
В 38-ата минута Алексей Грицаенко удари в лицето Александър Трошечкин и остави домакините с човек по-малко. До края на полувремето обаче имаше малко време и Химки не успя да окаже сериозен натиск.
В 51-ата минута резервата Антон Килин влезе в наказателното поле, а при опита си за шпагат Максим Мартусевич спря топката с ръка. Съдията Михаил Вилков веднага показа бялата точка, но Владимир Обухов се подхлъзна и дори не уцели вратата.
Химки взе инициативата и имаше няколко възможности да стигне поне до равенството, но Муса Конате на два пъти сстреля неточно, а и стражът на домакините Сергей Рижиков показа класа, отразявайки опасен удар на Артьом Полярус.