Сочи надви Рубин в голово шоу (видео)

Отборите на Сочи и Рубин откриха 3-ия кръг в руското първенство със зрелищен двубой, в който домакините показаха характер и се наложиха с 3:2. Тимът на Владимир Федотов губеше с 1:2 до 85-ата минута, но с голове на Кристиан Нобоа и Иван Миладинович се добра до първата си победа за сезона.

Преди почивката интересните моменти не бяха много, но в 44-ата минута Сочи излезе напред в резултата с гол на Миха Мевля. Словенският защитник се разписа с глава след центриране на Жоаозиньо. Рубин изравни в средата на втората част с попадение на Иван Игнатиев от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Хвича Кварацхелия.

Грузинецът направи силен мач и в 76-ата минута след негово подаване Денис Макаров вкара втори гол за Рубин. Гостите се прибраха да бранят аванса си, но допуснаха пълен обрат и останаха без победа от старта на кампанията.

В 85-ата минута Нобоа вкара за 2:2 от пряк свободен удар. Това беше трети гол през сезона за еквадорския ветеран, който не пропусна да отбележи във всеки от трите кръга до момента.

Развръзката настъпи във втората минута на добавеното време, когато Нобоа центрира от статично положение, а Миладинович изпревари вратаря на казанци Юрий Дюпин и отклони топката в мрежата за крайното 3:2.
През уикенда Сочи ще гостува на новака Ротор, а Рубин ще има тежко гостуване на ЦСКА (Москва).