Нищо ново: Спартак (М) се провали още на старта (видео)

Новият сезон в Русия започна с разочарование за феновете на Спартак (Москва), които видяха как любимците им пропиляха аванс от два гола срещу Сочи. Мачът на "Откритие Арена" завърши 2:2, въпреки че домакините поведоха с 2:0 още до 10-ата минута след попадения на Александър Соболев и Джордан Ларсон. Сочи намали почти веднага с точно изпълнена дузпа от Дмитрий Полоз, а в края на мача гостите получиха втора дузпа, която Кристиан Нобоа реализира.

Звездното попълнение Александър Кокорин не беше в групата на Спартак заради контузия, но заяви пред медиите, че се надява да е готов още за следващия кръг. Като титуляр в предни позиции започна завърналият се след наем в Криля Советов Максим Глушенков.
Спартаковци стартираха мощно и в 7-ата минута Соболев откри резултата с глава след центриране на Роман Зобнин. Нападателят се просълзи и свали фланелката си, а под нея показа друга, с лика на майка си, която почина преди няколко дни. Съдията Василий Казарцев не се трогна и показа жълт картон на голмайстора.

Домакините нямаха нужда от много време, за да стигнат до втори гол. Този път Соболев влезе в ролята на асистент и по перфектен начин изведе Ларсон през центъра, а за сина на легендата Хенрик Ларсон остана по-лесното - 2:0.
В 14-ата минута Павел Маслов закъсня да протегне крак към топката и фаулира в наказателното поле Кирил Зайка. Казарцев веднага посочи бялата точка, а Полоз стреле точно под гредата.

В средата на полувремето Соболев пропусна да се разпише за втори път, а след него и Зелимхан Бакаев имаше шанс да вкара трето попадение за Спартак, но стреля неточно. В 28-ата минута силен шут на Нобоа рикошира във футболист на домакините и вратарят Александър Максименко само изгледа как топката премина покрай гредата.
Точно преди почивката двата тима си размениха по още една опасна атака, но резултатът остана непроменен. Сочи с всяка следващата минута започваше да играе по-смело и показа, че има сили да стигне поне до точка.

Алекс Крал можеше да успокои домакините с трети гол, но Сослан Джанаев спаси гостите. В 66-ата минута максименко сбърка, но грешката му не беше наказана, а в 76-ата минута Полоз стреля на сантиметри от сглобката.
Резервата Есекиел Понсе направи поредния пропуск пред вратата на Сочи и, както често се случва, несериозното отношение на спартаковци им донесе проблеми. В края на редовното време Анатолий Немченко отправи удар, спасен от Максименко, но преди това Самуел Жиго изрита футболиста на гостите в опита си да стигне пръв до топката. Казарцев прегледа ситуацията с ВАР и даде втора дузпа за Сочи, която опитният Нобоа превърна в гол.

Собственикът на Спартак Леонид Федун беше бесен след мача и заяви, че е готов да извади отбора отбора от първенството, а треньорът Доменико Тедеско се извини на феновете, но също разкритикува съдийството.

"Първата дузпа не беше съвсем справедлива, Маслов игра с топката", каза Тедеско.
Във втория кръг Спартак ще е домакин на Ахмат, а Сочи ще играе у дома с новака Химки.