Исторически мач и голямо зрелище между двата ЦСКА! Новакът изненада фаворита (видео+галерия)

Историческият мач между двата ЦСКА в първия кръг на efbet Лига приключи със зрелищно 2:2. Предварителните прогнози сочеха футболистите на Стамен Белчев за абсолютен фаворит и не даваха големи шансове на новака в елита, но реалността се оказа друга.ЦСКА 1948 дръпна с два гола преднина чрез Мартин Камбуров (19) и Даниел Младенов (33). ЦСКА-София обаче не се предаде и с попадения на Валентин Антов (45+3) и Али Соу (52) изравни.Наставникът на символичните гости Стамен Белчев заложи на трима българи в стартовия състав и на трите нови чуждестранни попълнения в лицето на Юрген Матей, Юнус Санкхаре и Амос Юга. На пейката останаха Стефано Белтраме и Кристиян Малинов.

11-ката на домакините, от която липсваше контузената голямата звезда и голмайстор на тима Андон Гущеров, бе съставена само от българи. Срещата започна със скандирания на двете агитки "ЦСКА, ЦСКА". Първата по-интересна ситуация бе в 4-ата минута, когато Тиаго шутира мощно от 25 метра, но Наумов боксира. ЦСКА 1948 отговори подобаващо в 19-ата минута. Тогава домакините подеха контраатака чрез Шопов, който намери Галин Иванов на лявото крило. Националът на България отново върна към Шопов, но този път в наказателното поле на гостите. Последва центриране по земя към Мартин Камбуров и опитният голмайстор вкара с шпагат за 1:0. В 23-ата минута Тиаго изпълни фаул от 19-20 метра, но шутира над вратата. Четири минути по-късно Соу направи сериозен пропуск. Енрике центрира великолепно отдясно, голмайсторът на гостите стреля с глава от границата на малкото наказателно поле в аут. В 33-ата минута Иванов и Шопов преодоляха няколко противникови футболисти, първият стреля, но в аут. Секунди по-късно ЦСКА 1948 удари за втори път. Шопов подаде на Камбуров, таранът пропусна топката, която Турицов не успя да изчисти. Тя попадна в Младенов, който без проблем вкара за 2:0. В 40-ата минута играта бе спряна след сериозен сблъсък глава в глава между Пиргов и Матей, като се наложи медицинските лица на двата тима да превържат пострадалите футболисти. Това наложи смяната на Матей с Ахмедов.@@@