Брага пак стъпи накриво (видео)

Брага се представяше много силно преди спирането на португалското първенство заради пандемията, но след подновяването на сезона отборът регистрира огромен спад и вече не може да е сигурен дори за 4-ото място, даващо право на участие в Лига Европа. Снощи Брага отстъпи драматично на Рио Аве с 3:4, а победният гол за домакините падна от дузпа в последната минута.Паулиньо откри за Брага в 21-ата минута, а в 27-ата Рикардо Орта направи 2:0 с перфектно изпълнение от пряк свободен удар. Мехди Тареми върна едно попадение в 45-ата минута, а в следващата атака Нуно Сантош изравни с мощен шут с левия крак. Гостите не знаеха как да реагират и до края на полувремето получиха още един гол, дело на Желсон.

В 81-ата минута Паулиньо се разписа за втори път, но Брага не удържа дори равенството, защото в добавеното време Роландо игра с ръка в наказателното поле и получи червен картон, а Тареми превърна дузпата в гол, носейки победата на Рио Аве. Брага е на 4-а позиция с 50 точки, но Рио Аве събра 47, а Фамаликао остана на 6-о място с 45 точки, след като загуби с 0:1 от Портимоненсе. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА КЛАСИРАНЕГОЛМАЙСТОРИПРОГРАМА