Бенфика и Спортинг с равенства при подновяването на шампионата

Португалските грандове Бенфика и Спортинг не започнаха по най-добрия начин при подновяването на сезона в Примейра лига. Лисабонските отбори записаха равенства в срещите си от 25-ия кръг.

Бенфика изненадващо не успя да победи непретенциозния тим на Тондела, като срещата на "Луш" приключи при резултат 0:0.

Спортинг пък на два пъти повеждаше в гостуването си на Витория (Гимараеш) с попадения на Андраж Шпорар в 18-ата и 52-ата минута, но и двата пъти домакините успяваха да изравнят чрез Тешейра в 32-ата и Едуардс в 68-ата минута. Така срещата приключи при резултат 2:2.

В другия мач от деня също нямаше победител, като отборите на Маритимо и Витория (Сетубал) направиха реми 1:1.

Бенфика все пак си върна първата позиция в класирането, като се изравни с големия враг Порто с по 60 точки. На третата позиция е Брага, а Спортинг остава на 4-ото място с 43 точки.