Брага изпревари Спортинг (видео)

Брага поне за 24 часа се върна на третото място в португалското първенство, след като победи драматично Витория (Гимараеш) с 3:2. По този начин тимът събра 50 точки - с една повече от Спортинг (Лисабон), който довечера гостува на Беленензеш.

Брага нямаше успех от подновяването на шампионата, но снощи поведе още в 1-ата минута с попадение на Паулиньо с левия крак. Гостите отвърнаха с изравнителен гол на Андре Андре от дузпа (14'), а в 35-ата минута направиха пълен обрат благодарение на точния изстрел на Бруно Дуарте с глава.

Скоро след това Тринкао изравни за 2:2. Младокът, който от новия сезон ще облече екипа на Барселона, опъна мрежата с прекрасен удар от границата на наказателното поле. Победата на домакините донесе Вендерсон Галено в 65-ата минута със самостоятелен пробив и плътен шут в далечния ъгъл.
Начело в Португалия е Порто с 67 точки, следван от Бенфика с 64.