Фамаликао и Рио Аве ще се преследват до последно (видео)

Предпоследният 33-и кръг в португалското първенство започна с два мача, които приключиха с един и същ резултат - 2:2. Борещите се за класиране в Лига Европа Фамаликао и Рио Аве бяха домакини на съперници от средата на таблицата, но не успяха да запишат победи.

Фамаликао поведе с 2:0 на Боависта до почивката с попадения на Антонио Мартинес и Фабио Мартинш (от дузпа), но гостите от Порто намериха сили да стигнат до равенството. Касиано намали в 62-ата минута, а в 73-ата Аалберто Буено, също от дузпа, изравни.
Рио Аве беше фаворит срещу Санта Клара и имаше аванс до края на първата част след гол на Мехди Тареми, но в 45-ата минута Зе Мануел изравни, а Фабио Кардосо в 69-ата направи пълен обрат. Чак в 81-ата минута Тареми се разписа за 2:2 от дузпа.

Фамаликао има с точка повече от Рио Аве и държи петото място, което осигурява участие в ЛЕ. Четвъртият Брага е сигурен за своята позиция.