Маритимо с нов скок в класирането (видео)

Отборът на Маритимо играе все по-сполучливо след рестарта на португалското първенство. Снощи беше постигната победа с 1:0 като гост на Санта Клара, която изкачи тима на 11-о място в класирането. Това е трети успех в последните 4 мача за Маритимо, който до неотдавна беше сред застрашените от изпадане.

Гостите имаха две много чисти положения до почивката, но в единия случай топката беше изчистена от голлинията, а малко по-късно вратарят на Санта Клара Марко Роча показа отличен рефлекс и спаси удар с глава на нападател в синьо.

След почивката двубоят беше равностоен, но Маритимо дочака точния момент да нанесе своя удар. Кшадас се пребори за позиция в наказателното поле при едно центриране от фаул и отклони топката в мрежата.
Последваха още няколко опасности пред вратата на Санта Клара, но резултатът остана непроменен. Въпреки поражението, домакините заемат 10-о място в класирането и могат да са спокойни за оставането си в Примейра лига.