Тошко Неделев дебютира за Майнц 05 (видео + галерия)

Българският национал Тодор Неделев направи своя дебют за Майнц 05, макар и неофициален. Това стана по време на днешната контрола на германците с белгийския Остенде, завършила 1:1. Бившият футболист на Ботев (Пловдив) се появи в игра на полувремето и действаше като плеймейкър в схема 4-1-2-1-2, зад атакуващото дуо Себастиан Полтер и Шон Паркър. Нашенецът се отличи с две опасности. Първо негов изстрел от фаул мина на сантиметри над напречната греда, а след това удар от над 20 метра беше спасен с мъка от вратаря на белгийците.Попаденията на срещата в испанския курорт Марбейя паднаха през първата част. Шинджи Оказаки вкара за Майнц в 23-ата минута, но съперникът изравни в 39-ата минута. Наставникът Томас Тухел заложи на два различни състава през двете части. Утре (сряда) Майнц ще спори и с холандците от НЕК Ниймеген. Очаква се треньорът да подходи по същия начин - с две различни 11-ки в полувремената. Това са единствените проверки, които тимът от Бундеслигата ще изиграе по време на подготвителния си лагер в Испания, който приключва на 12 януари.ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ КОНТРОЛАТА МАЙНЦ 05 - ОСТЕНДЕ 1:1Майнц 05 (I полувреме): Кариус, Бел, Свенсон, Новески, Парк, Гайс, Моритц, Мали, Сото, Н. Мюлер, ОказакиМайнц 05 (II полувреме): Центнер, Залер, Бунгерт, Диас, Шилк, Зимлинг, Кох, Росбах, Неделев, Паркър, Полтер