Без Неделев Майнц 05 се представи с разгром пред феновете си

Без българския национал Тодор Неделев в своя състав германският Майнц 05 представи пред феновете си своя отбора си за втория полусезон в Бундеслигата с разгромна победа с 4:2 над ФСФ Франкфурт на стария си стадион "Брухвег". На практика привържениците на домакините не видяха нови лица в любимия си тим, след като и Неделев и вратарят Дарио Крешич не се появиха в игра, тъй като са измъчвани от различни травми.

Както е известно, бившият футболист на Ботев Неделев се оплака от болки в аддукторите заради сериозните натоварвания по време на подготвителния лагер на Майнц в испанския курорт Марбея. До последно той можеше да се появи в игра в този двубой, въпреки травмата, но в крайна сметка спортно-техническият щаб на клуба реши да не рискува с включването му.

Mладият талант на Майнц Юнус Мали бе героят за домакините преди почивката, разписвайки се в 8-ата и 17-ата минута, за да даде комфортен аванс на "червените". Нападателят Макимс Чупо-Мотинг пък направи преднината на домакините класическа преди да е изминал и половин час игра. След почивката домакините се отпуснаха и Ангел и Воотен върнаха Франкфурт в мача с голове в 71-ата и 73-ата минути. Крайното 4:2 в полза на Майнц оформи таранът Себастиан Полтер в последната 90-а минута.