Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Майнц нокаутира Щутгарт, дебютът на Неделев се отлага (видео)

Отборът на Майнц 05 направи перфектен старт на втората половина от сезона в Бундеслигата. Възпитаниците на старши треньора Томас Тухел обърнаха с 2:1 като гост Щутгарт и са осми във временното класиране, докато швабите останаха на 11-о място и са в опасна близост до зоната на изпадащите.

Българският национал Тодор Неделев остана извън групата на Майнц и ще трябва да почака поне до другата седмица за официалния си дебют. Головете за гостите отбелязаха Шинджи Оказаки и Бенедикт Залер, а за Щутгат се разписа Мохамед Абделауе.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в 11-ата минута. Вратарят на Майнц Лорис Кариус изби удар с глава на Ведад Ибишевич, но топката попадна в Абделауе, който реализира първия си гол за Щутгарт в Бундеслигата.

В средата на полувремето Майнц изравни играта и Оказаки пропусна да се разпише срещу бившия си отбор след центриране от корнер и удар, попаднал право в ръцете на Свен Улрайх. Японецът се реабилитира в 41-ата минута, когато получи дълъг пас, елиминира Улрайх и технично насочи топката в опразнената врата. Преди това гол на домакините беше отменен заради нарушение срещу Оказаки.

След почивката и двата тима имаха шансове да стигнат до победата, но късметът се усмихна на гостите. Само 4 минути след появата си в игра защитникът Бенедикт Залер изскочи зад защитата на Щутгарт и с прецизен диагонален удар донесе трите точки на Майнц.

В следващия кръг отборът на Неделев према Фрайбург и най-вероятно тогава бившият халф на Ботев (Пловдив) ще дебютира в Бундеслигата.