Неделев се завърна на крилото и веднага изригна за Майнц 05 (видео)

Българският национал Тодор Неделев направи много силен втори мач за новия си тим Майнц 05. Младокът изработи два от головете, с които германският тим спечели с 3:2 срещу НЕК Неймеген в контрола в Марбейя. Бившият ас на Ботев (Пловдив) игра през втората част, както беше и вчера в дебюта си срещу Остенде. И докато срещу белгийците Неделев беше пробван като плеймейкър, то днес той зае обичайната си позиция на дясно крило в схема 4-2-3-1.

Холандците водеха с 2:1 още от първото полувреме. В 87-ата минута обаче българинът изпълно коварно пряк свободен удар, който вратарят на НЕК не успя да избие добре и притичалия Юнус Мали беше точен за 2:2. Две минути след това Неделев изведе отлично по дясното крило свой съотборник, който центрира и отново Мали с глава донесе успеха на Майнц. Капитанът Николче Новески беше реализирал първото попадение преди почивката.

Това беше и последната проверка на отбора от лагера в Испания.