Гладбах продължи свободното падане на Хамбургер

Отборът на Борусия (Мьонхенгладбах) спечели с минималното 1:0 домакинството си на Хамбургер ШФ на своя "Борусия Парк" и по този начин регистрира втората си победа от началото на сезона в германската Бундеслига. Единственото попадение в мача отбеляза Макс Крузе в 25-ата минута на двубоя, в който за пореден път пролича изключителната немощ в атаката на Хамбургер. Гостите имат само две точки от началото на сезона, а днес регистрирата третото си поражение в рамките на четири мача. Освен всичко останало възпитаниците на Йозеф Цинбауер все още не са зарадвали феновете си с гол в германския шампионат пет кръга след неговото начало. Макс Крузе отбеляза единственото попадение в мача в средата на второто полувреме след центриране на Андре Хаан. Нападателят не успя да прониже Дробни с първоначалния си удар, с който засече центрирането, но реагира най-бързо в наказателното поле и добави отклонилата се в страничната греда топка, за да даде аванс на своя тим. До края на мача домакините не впечатлиха много с изявите си, но в отбрана почти не бяха затруднени от яловата атака на Хамбургер, която за пореден път не стигна до гол и по този начин отборът на гостите вече е регистрирал позорната голова разлика от 0:6 след пет кръга в Бундеслигата. Трите точки изкачиха Борусия до шестото място в класирането. Отборът на Лусиен Фавре все още не познава вкуса на поражението от началото на първенството. СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!