Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Хамбургер ШФ вече е последен

Едва три кръга са минали от Бундеслигата и Хамбургер ШФ вече е на последно място. Този път някогашният европейски шампион се провали при гостуването си на Хановер 96 - 0:2, като по този начин регистрира второ поредно поражение и остана с 1 точка. Отборът на Мирко Сломка не игра толкова слабо, но направи куп пропуски, някои от които фрапантни.

Домакините пък записват втора престижна победа вкъщи след тази с 2:1 над Шалке 01 в първия кръг и със 7 точки са в челната тройка. Отборът от Долна Саксония спечели срещата основно заради силната си първа част, в която стигна и до двата гола. В 13-ата минута Леон Андреасен надскочи всички и вкара с глава, а в 24-ата минута Хоселу се пребори и добута топката зад голлинията за 2:0.

За "шпортферайн" излязоха цели седем от новите попълнения, но тимът започна по начина от миналия сезон, в края на който се спаси чрез бараж. Титулярният вратар Рене Адлер беше изваден от титулярните 11 заради слаба форма. Колегата му Ярослав Дробни показа класа и в няколко случая извади опасни удари.

След двата гола на Хановер играчите на Хамбургер постепенно се съвзеха и организираха доста опасни атаки. Николай Мюлер и Артьомс Рудневс обаче пропуснаха сами срещу вратаря. Люис Холтби също така не показа нужната точност, макар в средата да вършеше много "черна работа". В 90-ата минута и гредата се оказа последна преграда пред гостите след добре насочена топка от страна на Рудневс.

След седмица положението за Хамбургер ШФ може да стане още по-тежко, тъй като тимът приема възможно най-тежкия противник - Байерн (Мюнхен). За "96" пък се открива добра възможност да продължи успешната си серия при гостуването на новака Падерборн 07.