Левски пречупи ЦСКА пред препълнена зала и стъпи на волейболния връх в България - на живо от зала "Левски София" с отзивите и награждаването

Изгубен телефон и два гола на Борусия (М) - Виляреал (видео)

Фаворитите в Група "А" Борусия (Мьонхенгладбах) и Виляреал стартираха битката в Лига Европа с 1:1 на "Борусия Парк". Двата тима си размениха по едно полувреме, в което реализираха и головете си. Преди почивката доминираха германците и в 21-ата минута Патрик Херман откри резултата - 1:0. През втората част испанците бяха по-добрият състав и заслужено стигнаха до изравняването чрез Икечукву Уче в 68-ата минута. Интересното е, че нигериецът се беше появил на терена малко преди това и при отбелязването на гола се контузи и трябваше да напусне.

В последните секунди играчите на Борусия на два пъти поискаха дузпа за игра с ръка на футболисти на Виляреал, но съдията прецени, че не е имало умисъл.

Любопитен момент съпътстваше срещата. При влизането си на терена да окаже помощ на контузен играч човек от медицинския щаб на гостите си изпусна телефона. После той беше намерен и предаден на четвъртия съдия, когото пък въпросният медик трябваше да убеждава, че апаратът е негов.

В другия мач от групата Аполон (Лимасол) пребори ФК Цюрих с 3:2. Двубоят се игра в Никозия и беше украсен с два червени картона. Домакините дръпнаха с 2:0 с голове на Папулис и Гулон през първото полувреме. В началото на втората част обаче, в рамките на три минути, швейцарският тим изравни чрез Рикан и Япи. В 80-ата минута Гулон от тима на Аполон беше изгонен и се очакваше ФК Цюрих да нанесе финален удар, но попадение падна в мрежата на гостите. В 87-ата минута Кох си заби автогол, който реши изхода на срещата. В последната минута от игра беше отстранен и капитанът на швейцарците Ясин Шикау.

След две седмици Виляреал приема Аполон, а ФК Цюрих е домакин на Борусия.

Борусия (Мьонхенгладбах) - Виляреал 1:1
1:0 Херман (21)