Хамбургер ШФ пак стана за срам

Някогашното величие на германския футбол Хамбургер ШФ записа нова срамна страница в историята си. След като за малко не изпадна в края на миналия шампионат, сега тимът постави нов рекорд по най-дълго време без отбелязан гол на старта на сезона в Бундеслигата - 507 минути. Днес "червените шорти" загубиха с 1:2 домакинството си на Айнтрахт (Франкфурт) в последната среща от кръга. Новината е, че те все пак успяха да реализират чрез Николай Мюлер, който в 58-ата минута беше точен за 1:1. Досегашното върхово негативно постижение беше на Бохум от 474 минути, регистрирано в началото на кампанията през сезон 1979/90. До днес Хамбургер не беше реализирал в продължение на пет мача - общо 450 минути. Към тях се добавят още 57 минути от въпросния двубой срещу Айнтрахт.

Харис Сеферович беше извел гостите напред минута преди почивката. След като  успя да изравни, Хамбургер ШФ продължи да атакува в търсене на крайния успех, но в последната минута беше изненадан. Преотстъпеният от Челси бразилец Лукас Пиасон заби гол-шедьовър от фаул. Изпълнението наподобява много ударите на Кристиано Роналдо.

Отборът от Севера остава на последно място със само 2 точки от две равенства. Малката утеха за домакините е, че засега те нямат шансове да подобрят рекорда за най-много минути без попадение в Бундеслигата изобщо. Той е собственост на Кьолн - 1034 минути, поставен между 14-ия и 25-ия кръг на сезон 2001/02.