Женско първенство по футбол: Лудогорец - Етър 0:0

Мьонхенгладбах изскочи на второ място

Борусия (Мьонхенгладбах) излезе на второ място в Бундеслигата, след като спечели с 2:1 при визитата си на новака Падерборн 07 в двубой от шестия кръг. По същото време Байер (Леверкузен) взе само точка срещу Фрайбург - 0:0, с което вече е трети. Отборът на Лусиен Фавре можеше да реши всичко още преди почивката, когато не само че вкара два гола, но и пропусна още няколко. "Жребчетата" се възползваха от две мълниеносни контраатаки и още преди изтичането на първия четвърт час водеха с 2:0. В 8-ата минута Патрик Херман засече подаване на Бранимир Хъргота, а в 14-ата минута Рафаел довкара топката в мрежата.

Независимо че бяха по-силният тим, гостите от Мьонхенгладбах трябваше сериозно да треперят във финалните минути. В 70-ата минута те позволиха на Йенс Вемер да върне единия гол, след което в полето им стана доста "напечено". В края с пропуски се отличиха Сюлейман Коч, Албан Меха, Щефан Кучке и капитанът на "07" Уве Хюнемайер. Все пак Борусия оцеля и продължава без загуба. За Падерборн пък това е втора поредна загуба след добрия старт.

В четвъртък на Борусия (Мьонхенгладбах) предстои гостуване на ФК Цюрих в мач от Лига Европа.