Нулево реми в дербито на новаците в Бундеслигата

Новаците Падерборн 07 и Кьолн не излъчиха победител в срещата помежду си от третия кръг на Бундеслигата. Двата тима, които завършиха на първите две позици във Втора Бундеслига през сезон 2013/2014 не си отбелязаха голове и двубоят на "Бентелер Арена" завърши при резултат 0:0.

Така след три кръга Падерборн още не познава вкуса на загубата и е на четвърта позиция във временното класиране с 5 точки и актив от 1 победа и 2 равенства. Кьолн е на седмо място със същите показатели.

Домакините бяха по-настоятелният отбор, като през първото полувреме Моритц Щопелкамп пропусна няколко изгодни възможности да открие резултата. Гостите от Кьолн така и не успяха да стигнат до реална опасност пред вратата на Лукас Крузе през първите 45 минути.

През второто полувреме Падерборн остана по-активният тим, но така и не успя да реализира попадение. "Козлите" от Кьолн създадоха първата си по-сериозна ситуация за гол едва в 78-та минута, когато Юя Осако стреля над вратата. Минута преди изтичането на редовното време те имаха нов шанс - Даниел Халфар отправи хубав удар с левия крак, но Крузе спаси, а малко след това прозвуча и последния съдийски сигнал.

Следващият мач на Падерборн 07 е домакинство на Хановер 96 на 20 септември, докато Кьолн ще приеме Борусия (Мьонхенгладбах) на 21 септември.