Арсенал на 4 точки от върха след осма поредна победа

Отборът на Арсенал се доближи само на четири точки от първото място в класирането на Висшата лига след победа с 1:0 при гостуването си на Бърнли. Единственото попадение за възпитаниците на Арсен Венгер при визитата на "Търф Моор" реализира Аарън Рамзи още в 12-ата минута на мача. Той заби топката точно под гредата на Том Хийтън след разбъркване в наказателното поле на "кларетс". До края на мача и вратарят на гостите Давид Оспина даде своя принос за успеха на отбора си, спасявайки удари на Дани Ингс и Джордж Бойд, за да предотврати изравняване. Успехът е осми поред за "артилеристите", които са безспорно отборът в най-добра форма в английската Висша лига. Още в следващия 33-и кръг те приемат на "Емиратс" лидера в подреждането Челси в двубой, който може да покаже дали имат сили да настигнат тима на Жозе Моуриньо в малкото мачове, оставащи до края на сезона. Като цяло двубоят не бе добър за отбора на Арсен Венгер, който само през първото полувреме демонстрира познатата си игра на висока скорост с множество подавания пред съперниковото наказателно поле. Въпреки недобрата игра на лондончани обаче техните домакини също не успяха да сътворят кой знае колко много пред вратата на Оспина и така ранното попадение на Аарън Рамзи се оказа решително за крайния изход от срещата.Победата доближи Арсенал само на четири точки от водача в класирането Челси, който обаче има два мача в аванс срещу опонента си. Бърнли пък остана на предпоследното 19-о място с 26 точки, колкото има и 18-ия Куинс Парк Рейнджърс, но на две от спасителните места.СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ТУК!МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!ВИЖ КЛАСИРАНЕТО ТУК!