Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Евертън изпрати Бърнли на дъното (видео)

Отборът на Евертън продължи стабилното си представяне от последните няколко седмици и победи с 1:0 Бърнли на своя "Гудисън Парк", с което изпрати своя опонент на последното 20-о място в класирането на Висшата лига. Кевин Миралас отбеляза единственото попадение в мача, засичайки центриране на Джеймс Макарти от крилото. Преди това Рос Баркли бе пропуснал дузпа за домакините още в 10-ата минута на мача, след като ударът му бе спасен от вратаря на гостите Том Хийтън.

Задачата на домакините да задържат успеха през втората част бе допълнително улеснена от червения картон на Ашли Барнс, получен от нападателя на Бърнли в добавеното време на първото полувреме.

Въпреки това до повече попадения в мача не се стгина, макар Аарън Ленън, който изнесе страхотен мач, и Лейтън Бейнс да застрашиха вратата на гостите. Единственото по-сериозно положение за гостите в целия мач бе, когато Дани Ингс засече с глава центриране на Киърън Трипиър, но топката мина над вратата на Тим Хауърд.

По този начин Евертън събра 41 точки и се доближава до горната половина на таблицата, като вече е само на две зад 10-ия Уест Хам. Бърнли пък е последен с 26, но все още се намира на две точки зад спасителните места.