Сити сдаде титлата, Арсенал и Юнайтед вече са пред "гражданите" (видео)

Шампионът на Англия Манчестър Сити загуби гостуването си на Кристъл Палас с 1:2 и се прости с и без това малките си шансове да защити титлата си. Отборът на Мануел Пелегрини допусна твърде много грешки на "Селхърст Парк" и изостава на цели 9 точки от водача Челси, но има и мач повече. По-лошата новина за "гражданите" е, че те оставиха пред себе си в класирането и Арсенал и Манчестър Юнайтед, които са в много по-добра форма в последните седмици. Още следвата седмица двата тима от Манчестър се изправят един срещу друг на "Олд Трафорд".

Глен Мъри и Джейсън Пънчиън отбелязаха головете за "орлите", а късният щурм на Сити доведе само до почетно попадение на Туре Яя. Две грешни съдийски отсъждания също повлияха на крайния резултат. Първият гол на домакините бе от засада, а през второто полувреме Майкъл Оливър не даде стопроцентова дузпа за "гражданите", след като Мъри игра с ръка в наказателното си поле.

Още в началните минути се видя, че скоростта на офанзивните футболисти на Кристъл Палас може да създаде много неприятности на тромавите централни бранители на гостите. Първото опасно положение обаче беше пред вратата на Хулиан Сперони. Стражът на домакините излезе неразчетено и позволи на Агуеро да го изпревари. Последва пас към Давид Силва, но неговият удар не попадна във вратата. В 19-ата минута Агуеро отправи коварен изстрел от границата на наказателното поле, който срещна гредата.

Сити привидно владееше инициативата, но не успяваше да материализира териториалното си превъзходство. В 34-ата минута след изпълнение на корнер топката беше върната в наказателното поле на "гражданите" и Глен Мъри отблизо откри резултата. Нападателят на Кристъл Палас се намираше в положение за засада, но такава не бе маркирана и той реализира петия си гол в последните пет мача.

Малко след старта на втората част домакините удвоиха аванса си. Джейсън Пънчиън прехвърли стената от фаул и за Джо Харт не остана нищо друго, освен да извади топката от мрежата. При този резултат "гражданите" притиснаха съперника, но им липсваха идеи в офанзивен план. Незабележимият Един Джеко отстъпи мястото си на Франк Лампард, а след влизането и на Самир Насри атаките на Сити станаха по-опасни.

Туре Яя беше близо до гола, но негов техничен удар мина малко над напречната греда. В 71-ата минута гостите за втори път бяха ощетени от рефера. Глен Мъри изби топката с ръка в наказателното поле на Кристъл Палас, но сигнал за дузпа не последва. В 77-ата минута Туре Яя върна едно попадение и направи последния четвърт час на мача драматичен. Футболистите на Пелегрини се настаниха трайно в противниковата половина, но така и не съумяха да изравнят и записаха трета загуба в последните си пет мача, след тези от Ливърпул и Бърнли.