Дузпа и червен картон закотвиха Бърнли на дъното (видео)

Надеждите за спасение на Бърнли стават все по-бледи, след като възпитаниците на Шон Дайк загубиха с минималното 0:1 визитата си на Уест Хам и по този начин останаха закотвени на последното 20-о място в класирането на Висшата лига с едва 26 точки в своя актив и на цели осем пункта от спасителните места.

Единственото попадение в мача на "Болейн Граунд" реализира Марк Нобъл от дузпа в 24-ата минута. Именно тази 24-а минута се оказа и решителната в мача, след като в нея Майкъл Дъф фаулира Шейку Кояте в наказателното поле и реферът Джонатан Мос отсъди дузпа, след което изгони футболиста на гостите. От бялата точка Нобъл не сгреши, за да донесе победата на своя отбор.

До края на мача Том Хийтън трябваше да предотвратява още голове в своята врата, спасявайки удари на Енер Валенсия и Морган Амалфитано. Особено опасно бе положението на Валенсия, в което стражът на "кларетс" демонстрира страхотни качества.

Въпреки това поражението оставя Бърнли доста далеч от спасението, като единствено чудо може да остави отбора в английския елит. Тимът на Шон Дайк е на осем точки от спасителната зона, докато до края на сезона могат да бъдат спечелени едва девет. Уест Хам пък се изкачи в горната половина на таблицата и с 47 точки вече е на 9-а позиция.