Левски Боол започна с победа защитата на Купата

Волейболистите на Левски Боол победи Миньор (Перник) с 3:1 (18:25, 27:25, 25:19, 26:24) в среща от 1-ия кръг от турнира за Купата на България, играна в столичната зала "Сиконко". Така "сините" се класира за втория кръг на надпреварата, мачовете от който трябва да се играят около 24 февруари. Гостите от Перник ще могат да се концентрират изцяло върху срещите от първенството и борбата за оставане в Суперлигата.Първият гейм започна добре за волейболистите на Миньор и те имаха аванс от две точки при първото техническо прекъсване - 8:6. Гостите от Перник продължиха да са по-активния от двата тима и увеличиха преднината си на четири точки до второто прекъсване - 16:12. Без особени затруднения перничани затвориха частта с 25:18. Вторият гейм бе изключително равностоен и премина през множество обрати. В самото начало Миньор дръпна с две точки, но пък добра игра на "сините" в защита донесе пасив само от една точка при първото техническо прекъсване - 7:8. Двата отбора продължиха да се гонят до втората техническа пауза, която дойде при само една точка разлика 16:15 в полза на Левски. Домакините бяха по-концентрирани в заключителните точки на гейма и успяха да затворят гейма с 27:25 и по този начин да изравнят геймовете 1:1.Вдъхновени от драматично измъкнатия втори гейм волейболистите на Левски продължиха да диктуват събитията през цялата трета част. Домакините си осигуриха комфортна преднина още до първата почивка - 8:5. "Сините" имаха аванс от три точки и при втората почивка - 16:13. Блокадата на Левски работеше много силно в тези минути и те спечелиха гейма с 25:19. Четвъртият гейм до голяма степен приличаше на третата част и домакините набързо дръпнаха с 8:4. Волейболистите на Левски бяха на гребена на вълната и увеличиха своята преднина до 16:9. Постепенно волейболистите на Миньор успяха да изравнят при 24:24, но домакините спечелиха следващите две точки и успяха да спечелят гейма с 26:24, а по този начин и мача с 3:1.Най-полезен за Левски бе Велизар Чернокожев с 20 точки (3 блока и 38% ефективност в атака), а Александър Митков добави още 12 точки (3 блока, 50% ефективност в атака, 64% позитивно и 21 перфектно посрещане) за победата. За тима на Миньор Камен Каменов (50% ефективност в атака, 59% позитивно и 21 перфектно посрещане) и Радостин Денков (2 аса и 57% ефективност в атака) завършиха с по 14 точки.BGvolleyball.com