Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:0

Арда без проблем във втория кръг за Купата на България след 3:0 над Славия (ВИДЕО)

Волейболният отбор на Арда (Кърджали) победи като гост Славия с 3:0 (25:21, 25:17, 26:24) в мач от 1-ия кръг турнира за Купата на България, игран в столичната зала "Панаойт Пондалов". Така волейболистите на Арда продължават във втория кръг на турнира, мачовете от който ще бъдат в дните около 24 февруари. Отборът на Славия пък отпада от по-нататъшно участие в надпрварата.

Срещата премина без изненади, като очаквано кърджалийци взеха крайната победа. Първият гейм започна в тренировъчно темпо, като гостите от Арда диктуваха играта и затвориха гейма без проблеми с 25:21. По-голям отпор имаше в началото на втората част, когато славистите се опитаха да бъдат равностойни. Това, обаче, трая до 10-та точка. Впоследствие кърджалийци отново направиха голяма разлика и затвориха и този гейм след 25:17 като поведоха с 2:0.

Най-оспорвана бе третата част, в която "белите" се разиграха и поизпотиха съперника. Втората техническа почивка дойде при 3 точки в тяхна полза, като те водеха с 16:13. Равенството на силите продължи до 24:24, след което в решителните моменти волейболистите от Арда отново си казаха думата и мачът приключи с чиста победа за Арда след 26:24 за 70 минути игра.