Черно море БАСК се класира за втория кръг на Купата на България

Мъжкият волейболен отбор на Черно море БАСК (Варна) победи като гост Дунав (Русе) с 3:0 (25:18, 25:22, 25:17) в мач от първия кръг турнира за Купата на България. Така волейболистите от Варна отстраниха русенци и продължават във втория етап от турнира, който ще бъде в дните около 24 февруари, докато тимът от Русе отпада от надпреварата.

Двата тима се бориха здраво за победата, но като цяло играта премина под диктовката на гостите. И в трите гейма варненци взимаха аванс и го поддържаха до края. Интрига имаше във втората част, когато "баските" поведоха със 17:10, но домакините успяха да стопят разликата и да изравнят играта. В крайна сметка, обаче, варненци устояха на атаките на съперника и успяха да спечелят гейма. В третата част те отново взеха първоначален аванс 8:4 и запазиха разликата до край, като спечелиха мача с 3:0.