От изпадащ Вердер вече гледа към Европа (видео)

Възходът на Вердер (Бремен) продължи с четвърта поредна победа в Бундеслигата - 2:1 срещу Байер (Леверкузен). По този начин тимът от Севера, който по-рано през сезона беше на последно място във временното класиране, вече е само на 6 точки от зона "Европа", колкото и странно да звучи това. Днес бременци не можеха да разчитат на голаджията си Франко ди Санто, който е с разтежение на бедрото. Независимо от това партньорът му в атака Дейви Зелке откри в 17-ата минута след красива акция и отличен пас на Фин Бартелс. В 29-ата минута Вердер вече водеше с 2:0, след като Златко Юнузович не даде шанс на Бернд Лено с перфектно изпълнение от фал. Едва след това осминафиналистът в ШЛ се разигра и две минути преди почивката празнуващият своя 21-ви рожден ден днес Хакан Чалханоолу върна интригата с гол с глава. През втората част Байер доминираше тотално, но нямаше шанс да изравни. В 52-ата минута Щефан Кийслинг удари греда, а най-големият пропуск беше дело на Карим Белараби, който в 72-ата минута не уцели опразнената врата, след като Рафаел Волф беше падна на земята.Леверкузен, който преди началото на сезона беше считан като един от основните конкуренти на Байерн (Мюнхен), вече е шести, след като постигна само една победа в последните си четири срещи. След седмица "аспирините" ги очаква важен сблъсък с Волфсбург вкъщи, а на Вердер предстои ново домакинство - срещу Аугсбург.СТАТИСТИКА ОТ МАЧАМИНУТА ПО МИНУТАКЛАСИРАНЕ