Резилът в жълто-черно не спира (видео)

Борусия (Дортмунд) записа нова загуба в Бундеслигата и остава на последно място и след 19-ия кръг. Този път момчетата на Юрген Клоп отстъпиха с 0:1 от Аугсбург у дома, с което вече имат 11 поражения. Попадението реализира Раул Бобадийя в 50-ата минута. На "жълто-черните" не им помогна и фактът, че от 64-ата минута бяха с човек повече след изгонването на Кристоф Янкер.

След последния съдийски сигнал футболистите на Борусия бяха принудени да отидат пред сектора с феновете от емблематичната Южна трибуна, където даваха обяснение за случилото се.

В първия пролетен кръг през изминалата седмица вестфалци направиха 0:0 срещу Байер в Леверкузен и така нямат победа вече в пет поредни мача за първенство. Единственото положително за отбора засега е, че първият тим над чертата е само на 2 точки.

Борусия отново демонстрира активна игра в предни позиции, където обаче всичко биваше пропускано, и отчайващо поведение на защитата, където всяка атака на съперника беше голова. Неточни в решителния момент бяха Марко Ройс, Пиер-Емерик Обамеянг, Кевин Кампъл и Чиро Имобиле. Особено фрапантен беше пропускът на италианеца в продължението на редовното време, когато той получи топката сам срещу вратаря Александер Манингер, но стреля точно в него. В 26-ата минута пък попадение на Обамеянг беше правилно отменено заради засада.

Аугсбург, който се радва на четвърто място във временното класиране, показа много стойностна игра и също имаше своите възможности. Върнатият точно от Дортмунд Жи Дон-Вон и Тобиас Вернер не съумяха да прехвърлят Роман Вайденфелер, когато трябваше, а шут на капитана Пол Верхег профуча край гредата.

В 50-ата минута обаче те ликуваха, след като Халил Алтънтоп сам премина половината защита и топката стигна до Бобадийя, който само това чакаше и вкара, донасяйки първия успех на Аугсбург над Борусия в Бундеслигата.

В 64-ата минута Обамеянг показа отличния си спринт и задмина Янкер, който беше принуден да го задържи и след като габонският нападател беше на позиция едно на едно с Манингер, последва логичният червен картон за защитника. И така обаче домакините се оказаха безсилни и грешаха масово в подаванията си.

В събота на Борусия предстои гостуване на прекия конкурент за спасение Фрайбург, докато баварците приемат Айнтрахт (Франкфурт).