От изпадащ Вердер вече гледа към Европа (видео)

Възходът на Вердер (Бремен) продължи с четвърта поредна победа в Бундеслигата - 2:1 срещу Байер (Леверкузен). По този начин тимът от Севера, който по-рано през сезона беше на последно място във временното класиране, вече е само на 6 точки от зона "Европа", колкото и странно да звучи това. Днес бременци не можеха да разчитат на голаджията си Франко ди Санто, който е с разтежение на бедрото. Независимо от това партньорът му в атака Дейви Зелке откри в 17-ата минута след красива акция и отличен пас на Фин Бартелс. В 29-ата минута Вердер вече водеше с 2:0, след като Златко Юнузович не даде шанс на Бернд Лено с перфектно изпълнение от фал.

Едва след това осминафиналистът в ШЛ се разигра и две минути преди почивката празнуващият своя 21-ви рожден ден днес Хакан Чалханоолу върна интригата с гол с глава.

През втората част Байер доминираше тотално, но нямаше шанс да изравни. В 52-ата минута Щефан Кийслинг удари греда, а най-големият пропуск беше дело на Карим Белараби, който в 72-ата минута не уцели опразнената врата, след като Рафаел Волф беше падна на земята.

Леверкузен, който преди началото на сезона беше считан като един от основните конкуренти на Байерн (Мюнхен), вече е шести, след като постигна само една победа в последните си четири срещи. След седмица "аспирините" ги очаква важен сблъсък с Волфсбург вкъщи, а на Вердер предстои ново домакинство - срещу Аугсбург.