Вердер взе още един скалп (видео)

Възроденият Вердер (Бремен) постигна трета поредна в Бундеслигата, след като срази и Хофенхайм с 2:1 като гост в среща от 19-ия кръг. Това даде пет точки аванс на "зелените" пред изпадащите. След силната игра срещу Херта (Берлин) в неделя бременци демонстрираха такава и този път, надделявайки над един от най-опасните съперници в първенството. С третия си гол от началото на годината Франко ди Санто изведе Вердер напред след само 8 минути, като голям принос за попадението има и колегата му в атака Дейви Зелке.

Домакините от Зинсхайм изравниха в 34-ата минута след заучено изпълнение на корнер, което беше завършено от централния защитник Ермин Бичакчич.

Вердер нанесе втория си удар в 52-ата минута. Тогава Филип Баргфреде стреля и кълбото се отклони леко в тялото на Фин Бертелс, но достатъчно, за да направи безпомощен вратарят Оливер Бауман.

Корейският национал Кинм Жин-Су се размина с гол за 2:2 в 64-ата минута, след като ударът му от фал профуча на сантиметри край гредата.

Загубата е втора поредна за Хофе и отборът вече се отдалечи на 5 точки от зона "Европа". В събота на тима предстои тежка визита на втория в таблицата Волфсбург, каквато е задачата и на Бремен при домакинството на Байер (Леверкузен).