Аугсбург продължава да "трови" силните на върха (видео)

Аугсбург спечели важни 3 точки на старта на футболната пролет в Бундеслигата и се изкачи до пета позиция с равен брой точки с третия Борусия (Мьонхенгладбах). Баварците надвиха с 3:1 у дома другата приятна изненада за сезона Хофенхайм в последния двубой от кръга. Двата тима са сред най-атрактивните от началото на шампионата, като объркват сметките на фаворитите за челните позиции.

Аугсбург водеше с 2:1 до последните секунди, когато гостите пропуснаха да изравнят чрез Давид Абрахам, чийто изстрел с глава беше изваден като по чудо от вратаря Александер Манингер. В следващата атака дълбоко в добавеното време Раул Бобадийя заби третия гол за крайното 3:1.

Другите три попадения паднаха в рамките на 6 минути в края на първата част. В 39-ата минута взетият от Байерн (Мюнхен) Пиер-Емил Хьойберг проби по дясното крило и центрира перфектно към Халил Алтънтоп, който от няколко метра не даде шанс на Оливер Бауман.

След още три минути Аугсбург удвои преднината си и то пак след центриране. Този път Тобиас Вернер отправи кълбото в наказателното поле, но там никой не игра с него и то се оплете в мрежата за 2:0.

Точно в последната минута на полувремето обаче Хофенхайм върна интригата, след като ново центриране завърши с гол, този път дело на Роберто Фирмино, който майсторски насочи топката с гръб към целта.

Мачът се игра на висока скорост и заради падащия сняг, който направи топката много бърза.

Хофенхайм остава в подножието на челото, само на 3 точки от зона "Европа". В междинния кръг през идната седмица момчетата на Маркус Гисдол ще търсят първи пролетни точки при домакинството на Вердер (Бремен), докато на Аугсбург престои тежко гостуване на Борусия (Дортмунд).