Две гениални изпълнения зарадваха "Везерщадион" (видео)

С два впечатляващи гола на Франко ди Санто Вердер (Бремен) срази Херта (Берлин) с 2:0 в среща от първия кръг на пролетния полусезон в Бундеслигата. Аржентинският нападател беше точен в 43-ата и 69-ата минути след ефектни изпълнения, които направиха безпомощен иначе отличния днес Томас Крафт. През август - в първия мач между двата тима, Ди Санто пак вкара, донасяйки точката на своя тим за 2:2.

Днешният успех на бременци ги отдалечи на 3 точки от изпадащите, задминавайки точно Херта, като и двата отбора обаче ще треперят до последно за местата си в елита.

Дебют за Вердер направи новият защитник Яник Вестергор, пред когото се откри първата възможност за гол в 6-ата минута. Тогава датчанинът стреля силно от далечно разстояние и топката профуча край гредата. Домакините бяха по-добрият отбор и в 23-ата минута новата звезда Дейви Зелке разтегна Крафт с коварен изстрел, но топката не стигна до мрежата. Стражът на столичани се оказа непреодолима преграда и за Филип Баргфреде в 41-ата минута.

Две минути по-късно обаче Крафт най-накрая беше преодолян след ювелирно изпълнение на Ди Санто, при което топката намери далечния ъгъл за 1:0.

Отборът на Виктор Скрипник продължи да мачка опонента си и в 69-ата минута "Везерщадион" "изригна" отново след красива странична ножица на Ди Санто, която завърши с ново попадение.

Тоталното превъзходство на домакините се вижда и от статистиката, според която Вердер завърши мача с 19 изстрела по посока на Крафт срещу само 3 в обратната посока.

В междинния кръг през идната седмица на Херта предстои тежък сблъсък с Байер (Леверкузен), а бременци гостуват на Хофенхайм. И двата мача са в сряда от 21,00 часа.