Три елитни отбора аут от Купата на Русия, Пеев и Занев продължават

Днес се изиграха втората група мачове от 1/16-финалите в турнира за Купата на Русия. С надпреварата се сбогуваха три отбора от Премиер лигата - Рубин, Ростов и Мордовия. Казанци загубиха с 0:2 гостуването си на втородивизионния СКА-Енергия, а Благой Георгиев  не взе участие в двубоя. Рубин излезе с изцяло резервен състав и логично отстъпи на по-мотивирания си съперник.Мордовия се препъна при визитата си на Химки и отстъпи с 0:1. Единствения гол в мача отбеляза Чернишов в 47-ата минута. Със същия резултат, но след продължения, Тосно елиминира Ростов. Точен в 99-ата минута беше Михальов.Амкар надви с 2:0 като гост Спартак (Налчик). В герой за тима от Перм се превърна Сергей Баланович, който отбеляза и двете попадения. Петър Занев беше титуляр и игра до 80-ата минута, когато на неговото място се появи Брайън Идову, а Георги Пеев влезе като резерва в 59-ата минута.Урал продължи доброто си представяне в първенството с успех и за купата. Отборът от Екатеринбург обърна с 2:1 Енисей с голове на Александър Ставпец и Спартак Гогниев.Краснодар, с голяма част от титулярите си, едва отстрани скромния Зенит-Ижевск. Победата на "биковете" донесе националът Фьодор Смолов в 85-ата минута.Динамо (Москва) не срещна трудности срещу нискоразредния Локомотив (Лиски) и спечели с 2:0. По един гол във всяко от полувремената вкараха Александър Ташаев и Александър Кокорин.Купа на Русия, 1/16-финали:ТОСНО - РОСТОВ 1:0 след прод.1:0 Михальов (99)СКА-ЕНЕРГИЯ - РУБИН 2:01:0 Попов (3)2:0 Базелюк (90)ХИМКИ - МОРДОВИЯ 1:01:0 Чернишов (47)ЕНИСЕЙ - УРАЛ 1:21:0 Лескано (17) д.1:1 Ставпец (49)1:2 Гогниев (89)СПАРТАК (НАЛЧИК) - АМКАР 0:20:1 Баланович (20)0:2 Баланович (60)ЗЕНИТ-ИЖЕВСК - КРАСНОДАР 0:10:1 Смолов (85)ЛОКОМОТИВ (ЛИСКИ) - ДИНАМО (МОСКВА) 0:20:1 Ташаев (35)0:2 Кокорин (50)Всички осминафинални двойки:Зенит - ТосноСпартак (М) - КубанДинамо (М) - Криля СоветовЛокомотив (М) - АмкарКраснодар - АнжиХимки - ТерекЦСКА (М) - УралСКА-Енергия - Уфа* Мачовете ще се състоят в края на октомври, а допълнителен жребий ще определи кои отбори ще са домакини