Резерва на Зенит опита да повтори постижението на Левандовски (видео)

Шампионът Зенит се класира трудно за осминафиналите в турнира за Купата на Русия. Питерци победиха скромния Волга (Твер) с 3:0, но и трите гола паднаха в продълженията. Те бяха дело на резервата Денис Ткачук, който оформи хеттрика си в разстояние на 17 минути. Подобно на звездата на Байерн (Мюнхен) Роберт Левандовски, който изуми футболния свят с петте си гола за 9 минути срещу Волфсбург снощи, и Ткачук влезе като резерва на полувремето, след което се превърна в герой за отбора си.

Андре Вилаш-Боаш не взе в групата за мача повечето от титулярите, като предпочете да запази силите им за дербито със Спартак (Москва) през уикенда. Зенит доминираше в редовното време, но нападателите направиха доста пропуски. Чак в 95-ата минута Ткачук откри резултата след пас на Артьом Дзюба, а след това се разписа още два пъти. Това бяха първи попадения за халфа с екипа на питерци, след като през лятото беше привлечен от Криля Советов и доскоро играеш само в дублиращия тим.

Съперник на Зенит в следващия кръг ще е победителят от двойката Тосно - Ростов.

ВОЛГА (ТВЕР) - ЗЕНИТ 0:3 след прод.
0:1 Ткачук (95)
0:2 Ткачук (106)
0:3 Ткачук (112)