Жоро Миланов и ЦСКА (Москва) на 1/8-финал за Купата (видео)

ЦСКА (Москва) се промъкна напред в турнира за Купата на Русия, след като отстрани с 2:1 след продължения третодивизионния Радиан-Байкал (Иркутск). Българският национал Георги Миланов игра пълни 90 минути, като само в 4-ата минута на първото продължение имаше шанс да се разпише. Но ударът му така и не се получи. Старши треньорът на армейците Леонид Слуцкий даде шанс на доста резерви, а 12 минути преди края домакините от Иркутск водеха с гола на Максим Машньов в 31-ата.

Бившият футболист на Спартак и БАТЕ (Борисов) Александър Цауня изравни в 78-ата, а победата дойде в 109-ата минута с гола на Кирил Панченко. На осминафинал ЦСКА (Москва) приема на 28 октомври победителя от мача между Енисей (Красноярск) и Урал (Екатеринбург).

Миланов беше доволен след първия си мач като титуляр за новия сезон. Българинът сподели в социалните мрежи снимка от самолета, с който "армейците" се прибраха в Москва. От фотото се вижда, че и той е фен на популярната игра "Football Manager".

"Готов за полет 5:20 часа до Москва... кошмар. Но важното е, че продължаваме напред за купата след тежка победа", написа Миланов под снимката.