Терек укроти "биковете" (видео)

Продължава силното представяне на Терек в Премиер лигата на Русия. Тимът на Рашид Рахимов има само една загуба след десетия кръг, при това като гост на шампиона Зенит. Днес Терек гостува на бронзовия медалист от миналия сезон Краснодар и стигна до равенство 1:1. Нещо повече - отборът на Рашид Рахимов беше по-близо до победата, но позволи на "биковете" да изравнят чрез Сергей Петров в 72-ата минута.

Терек поведе четвърт час по-рано, когато Фьодор Кудряшов центрира в наказателното поле, Исмаил Айсати остави с пета за резервата Заур Садаев и неговият удар спря в мрежата. Домакините обаче намериха сили да изравнят. Това стана след асистенция на Андрей Семьонов и точен изстрел на Петров.

В класирането Краснодар е на 9-о място с 13 точки и само една победа у дома. Терек е непобеден в 7 поредни мача и заема 8-а позиция в таблицата.

След седмица Терек приема Рубин на Благой Георгиев, а Краснодар, за който като резерва днес се появи бившият халф на Левски Жоао Жоазиньо, гостува на Уфа.