Автогол закопа Благо и Рубин (видео)

Бившият национал Благой Георгиев игра цял мач за Рубин при домакинската загуба от Урал с 1:2. Казанци за пореден път през сезона се препънаха срещу по-слаб съперник и остават в зоната на изпадащите с едва 7 точки. В антигерой за тима се превърна защитникът Соломон Кверквелия, който си вкара нелеп автогол в 79-ата минута. Това бе трета поредна победа за Урал и отборът от Екатеринбург се изкачи на 6-о място в таблицата.

Гостите поведоха още в 3-ата минута, когато Чисамба Лунгу центрира перфектно към Вячеслав Подберьозкин и той хладнокръвно насочи топката в мрежата. В средата на полувремето младата надежда на Рубин Елмир Набиулон изпревари Юрий Жевнов след хубаво подаване на Карлос Едуардо и успя да изравни.

Домакините доминираха след почивката, но направиха няколко сериозни пропуска, а в 79-ата минута Кверквелия си заби автогол след удар на Спартак Гогниев и злощастен рикошет.

В следващия кръг Рубин гостува на Терек, а Урал е домакин на Криля Советов.