Попето се отпуши, Спартак громи за историята (видео)

Националът Ивелин Попов отбеляза първите си попадения за Спартак (Москва). Българинът се разписа на два пъти при разгромната победа със 7:0 като гост на Волга (Нижний Новгород) в среща от 1/16-финалите в турнира за Купата на Русия. Освен с двата си гола, Попето се отличи и с асистенция за Зе Луиш, който откри резултата още в 6-ата минута и направи мача лесен за столичани.Въпреки рзликата в класите и предстоящото в края на седмицта дерби със Зенит, старши треньорът на Спартак Дмитрий Аленичев заложи на повечето от основните си футболисти. Още в началото Ивелин Попов центрира перфектно към Зе Луиш и той даде преднина на гостите. В 21-ата минута българинът се възползва от хубаво подаване на Куинси Промес и заби топката под гредата с първия си гол в официален мач за московския гранд.В 26-ата минута Попов се размина с втори гол, но Зе Луиш беше на точното място и направи резултата 3:0. В самия край на полувремето защитата на домакините сбърка, Попето открадна топката, преодоля вратаря Вавилин и на празна врата нямаше как да пропусне.През втората част  спартаковци намалиха оборотите, но въпреки това отбелязаха още три гола чрез Сердар Ташчъ, Александър Зотов и Арас Йозбилис. Статистиците веднага посочиха, че това е най-убедителната победа на Спартак в мач за купата. Досега в историята си московчани имаха два успеха с по 6:0 - срещу Кубан през 1998 година и срещу Океан през 2005 година.В следващия кръг Ивелин Попов и компания ще срещнат бившия тим на българина Кубан, който само преди няколко дни разгроми Спартак с 3:0. Днес отборът от Краснодар победи втородивизионния Шинник с 2:1, а Станислав Манолев не взе участие в мача. Головете за Кубан вкараха Илмир Нурисов и Кирил Волчков.ВОЛГА (НН) - СПАРТАК (М) 0:70:1 Зе Луиш (6)0:2 Попов (21)0:3 Зе Луиш (26)0:4 Попов (45)0:5 Ташчъ (51)0:6 Зотов (61)0:7 Йозбилис (70)ШИННИК - КУБАН 1:20:1 Нурисов (50)0:2 Волчков (85)1:2 Платика (90)