Хеттрик на Гереро прати Перу на полуфинал

С хеттрик на голямата си звезда Хосе Паоло Гереро Перу победи Боливия с 3:1 и стана вторият полуфиналист на Копа Америка. Нападателят на Фламенго осигури аванс от два гола на инките още до почивката, а в 74-ата минута окончателно уби интригата. Почетното попадение за боливийците реализира Марсело Морено. Натурализираният бразилец беше точен от дузпа в 84-ата минута.В спор за място на финала Перу ще се изправи срещу домакина Чили, който снощи елиминира настоящия носител на трофея Уругвай.Гереро откри резултата в 20-ата минута с глава след перфектно центриране на Хуан Мануел Варгас. Само три минути по-късно бившият нападател на Байерн (Мюнхен) удвои преднината на перуанците. Той се оказа на добра позиция и за втори път простреля стража на Боливия Ромел Кинонез. В самия край на полувремето Джеферсън Фарфан уцели гредата и пропусна да вкара трети гол за Перу.След почивката футболистите на Боливия се активизираха и създадоха няколко напрегнати ситуации пред вратата на Педро Галесе. Алехандро Моралес и Алсидес Пеня бяха близо до гола, но стреляха неточно. В 74-ата минута грешка в защитата на боливийците позволи на Гереро да оформи хеттрика си, а малко преди края Луис Адвинкула извърши нарушение в наказателното поле и Морено превърна дузпата в гол за крайното 3:1 в полза на Перу.БОЛИВИЯ - ПЕРУ 1:3 (0:2)0:1 Гереро (20)0:2 Гереро (23)0:3 Гереро (74)1:3 Морено (84) д.МИНУТА ПО МИНУТА!