Еквадор изхвърли Мексико от Копа Америка (видео)

Еквадор победи с 2:1 Мексико в последния си мач от група "А" на Копа Америка и изхвърли "ацтеките" от турнира. Милър Боланьос откри резултата в 26-ата минута, а Енер Валенсия удвои преднината на еквадорците след почивката. Почетния гол за Мексико отбеляза Раул Хименес. Нападателят на Атлетико Мадрид бе точен от дузпа в 64-ата минута.

За Еквадор победата беше задължителна, за да може тимът да съхрани шансовете си за класиране на 1/4-финалите. Съставът на Густаво Кинтерос имаше две загуби до момента, но се надяваше да продължи напред като един от най-добрите трети отбори. Мексиканците бяха в по-изгодна ситуация след двете си равенства в първите два мача.

Еквадор доминираше в началните минути и Боланьос можеше да открие резултата след пас на Джеферсън Монтеро, но ударът му беше спасен. В 26-ата минута грешка в защитата на Мексико доведе до светкавична контра и Боланьос този път не сбърка. "Ацтеките" веднага отговориха с няколко интересни атаки, но така и намираха пътя към вратата на Александър Домингес.

Отборът на Мигел Ерера продължи да е по-активен и след почивката, но действаше колебливо в дефанзивен план и само неточният мерник на Енер Валенсия попречи на еквадорците да удвоят преднината си. Нападателят на Уест Хам обаче се ревнашира в 57-ата минута, когато след пас на Боланьос се разписа за 2:0. Мексиканците върнаха едно попадение малко по-късно, когато Раул Хименес реализира дузпа, но за повече тимът нямаше сили и ще трябва да се примири с последното място в групата.

МЕКСИКО - ЕКВАДОР 1:2
0:1 Боланьос (26)
0:2 Валенсия (57)
1:2 Хименес (64) д.